November 1-én mindenszentekkor az üdvözült lelkekről emlékezik meg a katolikus egyház. Ezen nap alkalmából, szerdán 14 órakor temetőlátogatást és sírszentelést tartottak a bordányi temetőben. 16 órától megemlékező szentmisére került sor a templomban, majd a hívők koszorúkkal, gyertyákkal és virágokkal a kezükben átvonultak a Szent István térre, ahol megkoszorúzták a II. világháborús emlékművet. Az önkormányzat nevében Tanács Gábor polgármester és Kiss-Patik Péter alpolgármester, az egyházközség nevében Ocskó Zoltán az egyházközség világi elnöke és Lajkó Csaba egyházközségi képviselő, a gyermek- és ifjúsági önkormányzat nevében Lajkó Bálint ifjúsági polgármester és Barta Dániel ifjúsági képviselő koszorúztak. A megemlékezés végén a helyi lakosok helyezték el a megemlékezés mécseseit és virágait ezzel tisztelegve elhunyt katonáink, családtagjai előtt. Az emlékmű fontossága arról is bizonyságot adott, hogy akadtak olyanok , akik már az ünnepélyes megemlékezést megelőzően és az azt követő órákban is lerótták tiszteletüket.