November 1-én mindenszentekkor az üdvözült lelkekről emlékezik meg a katolikus egyház. Ezen nap alkalmából, szerdán 14 órakor temetőlátogatást és sírszentelést tartottak a bordányi temetőben. 16 órától megemlékező szentmisére került sor a templomban, majd a hívők koszorúkkal, gyertyákkal és virágokkal a kezükben átvonultak a Szent István térre, ahol megkoszorúzták a II. világháborús emlékművet. Az önkormányzat nevében Tanács Gábor polgármester és Kiss-Patik Péter alpolgármester, az egyházközség nevében Ocskó Zoltán az egyházközség világi elnöke és Lajkó Csaba egyházközségi képviselő, a gyermek- és ifjúsági önkormányzat nevében Lajkó Bálint ifjúsági polgármester és Barta Dániel ifjúsági képviselő koszorúztak. A megemlékezés végén a helyi lakosok helyezték el a megemlékezés mécseseit és virágait ezzel tisztelegve elhunyt katonáink, családtagjai előtt. Az emlékmű fontossága arról is bizonyságot adott, hogy akadtak olyanok , akik már az ünnepélyes megemlékezést megelőzően és az azt követő órákban is lerótták tiszteletüket.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support