Február közepén új önkéntessel gazdagodott településünk ifjúsági élete. Francisca Costa ugyanattól a portugál szervezettől érkezett, mint Ema Galvao és az elkövetkezendő 6 hónapban együtt fognak dolgozni a biip-ben. Ideérkezése előtt a Coimbra egyetemen tanult Portugáliában és 6 hónapig volt önkéntes Lengyelországban. Az ottani tapasztalatait itt szeretné hasznosítani és kamatoztatni. A nagyvárosi élet után egy csendesebb vidéki életre vágyott, ezért esett a választása a Bordányi szervezetre. Elmondta nekünk azt is, hogy a tervei között szerepel az angol nyelv megszerettetése a helyi fiatalokkal. Megérkezése óta igen mozgalmassá váltak a hétköznapjai. Megkezdődtek a magyar órái, amelyek a hét első felében Szegeden, a második felében Bordányban lesznek megtartva. Emával együtt, mint a helyi média segítői és egyben a Bordányi Kreatív Média csoport tiszteletbeli tagjai fotóztak és videóztak az Általános Iskola farsangi mulatságán, illetve az óvoda jótékonysági estéjén. Február 12-én (hétfőn) Arany János, a Délmagyarország munkatársa készített rövid interjút velük. A két lány beszélt az újságnak arról, hogy mit csináltak otthon mielőtt nekivágtak ennek az útnak, milyen feladatokat végeznek most, és a cikkből azt is megtudhattuk mi a kedvenc magyar ételük. Meglepetésként ért bennünket, hogy még a Portugál Nagykövetség is felfigyelt településünkre. Joaquim F.L. Pimpao, a nagykövetség Gazdasági és Kereskedelmi Tanácsosa látogatott el Bordányba, hogy megismerje községünket és találkozzon a nálunk dolgozó önkéntesekkel február 17-én (szombaton). A kapcsolatfelvétel megtörtént, együttműködési lehetőségek is szóba kerültek. Reméljük Francisca és Ema nagyon jól fogja magát érezni nálunk és megvalósítják mindazt, amit ezzel az önkéntes munkával el szerettek volna érni.