Február közepén új önkéntessel gazdagodott településünk ifjúsági élete. Francisca Costa ugyanattól a portugál szervezettől érkezett, mint Ema Galvao és az elkövetkezendő 6 hónapban együtt fognak dolgozni a biip-ben. Ideérkezése előtt a Coimbra egyetemen tanult Portugáliában és 6 hónapig volt önkéntes Lengyelországban. Az ottani tapasztalatait itt szeretné hasznosítani és kamatoztatni. A nagyvárosi élet után egy csendesebb vidéki életre vágyott, ezért esett a választása a Bordányi szervezetre. Elmondta nekünk azt is, hogy a tervei között szerepel az angol nyelv megszerettetése a helyi fiatalokkal. Megérkezése óta igen mozgalmassá váltak a hétköznapjai. Megkezdődtek a magyar órái, amelyek a hét első felében Szegeden, a második felében Bordányban lesznek megtartva. Emával együtt, mint a helyi média segítői és egyben a Bordányi Kreatív Média csoport tiszteletbeli tagjai fotóztak és videóztak az Általános Iskola farsangi mulatságán, illetve az óvoda jótékonysági estéjén. Február 12-én (hétfőn) Arany János, a Délmagyarország munkatársa készített rövid interjút velük. A két lány beszélt az újságnak arról, hogy mit csináltak otthon mielőtt nekivágtak ennek az útnak, milyen feladatokat végeznek most, és a cikkből azt is megtudhattuk mi a kedvenc magyar ételük. Meglepetésként ért bennünket, hogy még a Portugál Nagykövetség is felfigyelt településünkre. Joaquim F.L. Pimpao, a nagykövetség Gazdasági és Kereskedelmi Tanácsosa látogatott el Bordányba, hogy megismerje községünket és találkozzon a nálunk dolgozó önkéntesekkel február 17-én (szombaton). A kapcsolatfelvétel megtörtént, együttműködési lehetőségek is szóba kerültek. Reméljük Francisca és Ema nagyon jól fogja magát érezni nálunk és megvalósítják mindazt, amit ezzel az önkéntes munkával el szerettek volna érni.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support