A külső munkálatok nagy részével már elkészültek a kivitelező cég munkatársai az Apraja-Falva Óvoda és Bölcsőde bővítése és fejlesztése kapcsán, jelenleg a téli, hidegebb időszakban a belső munkálatok zajlanak az épületben. Bordány Nagyközség Önkormányzata sikeres pályázatának köszönhetően két új korszerű csoport szobával bővül az épület a Benke Gedeon utcai oldalon, így a következő nevelési évtől hosszú idő után újra egy intézményben lehetnek a gyerekek a legkisebbektől egészen a nagyokig. Az épület külső része már javarészt elkészült, a szakemberek a ezen szárny tetőszerkezetével, a falak vakolásával, a külső festéssel még a tavalyi év végén végeztek, most az épület belsejében zajló fűtéshez és gépészethez kapcsolódó munkálatok zajlódnak. A százötvenmillió forintból megvalósuló fejlesztés másik fontos eleme a bölcsődei konyha bővítése. Ez az épületrész a Rákóczi utcai oldalon került kialakításra, a korábbi konyhai rész jelentős mértékű bővítésével.  Itt is a gépészeti és egyéb belső munkálatok vannak soron, a külső rész már itt is szinte elnyerte végleges formáját. Az megnyert támogatásnak köszönhetően eszközbeszerzésre is lehetőség nyílik, így a konyha-technikai eszközök és a csoport szobai bútorok beszerzése mind-mind a projekt keretében kerülnek megvásárlásra. Vannak még folyamatban lévő engedélyeztetési és tervezési munkálatok az áramfejlesztés kapcsán, de ezek is várhatóan heteken belül megoldódnak, így hamarosan a konyhatechnikai eszközök tesztüzeme is elindulhat az intézményben. „Az elmúlt időszak egyik legfontosabb fejlesztése, hogy bővíteni tudjuk az óvodánkat és bölcsődénket. Szerencsés helyzetben vagyunk, hiszen a gyereklétszám növekedése miatt már régóta indokolt ez a fejlesztés Bordányban. Eddig is egy nagyon jól működő és szép óvodánk és bölcsink volt, de a jövőben még komfortosabb körülmények között érezhetik majd magukat a gyerekek és ezáltal a kisgyermekes családok nagyközségünkben” – mondta el Tanács Gábor polgármester.  

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support