A Családi Futófesztivál keretében összesen 570 ember teljesítette a 2200 méteres távot. Az osztályharc keretében a legtöbb embert az első osztály mozgatott meg (124 fő), őket követte a 2. osztály (106 fő), míg a dobogó harmadik fokára a 3. osztály állhatott (83 fő). Csak eggyel kevesebben futottak a 6. osztálynak (82 fő), a 4. osztály megmozgatott félszáz embert (50 fő). Tőlük kicsivel lemaradva teljesítettek az 5. osztályosok (47 fő) és a 7. a osztályosok (45 fő). A 7. b osztály még szép eredményt ért el (25 fő) de a két nyolcadikért már tíz fő alatti létszám futott az idén (8. a osztály 7 fő, 8. b osztály 1 fő).

A pontozás a futóversenyen az osztálylétszám alapján került súlyozásra. A végeredmény: 1. osztály 48 pont, 2. osztály 41 pont, a 3. osztály és a 6. osztály 32-32 pont, 4. osztály 19 pont, az 5 osztály és a 7. a osztály 18-18 pont, 7. b osztály 10 pont, 8. a osztály 3 pont és a 8. b osztály 0 pont.

A főzőversenyen a három tagú zsűrinek az idén huszonkét féle ételt kellett megkóstolnia. A pontszámokat az étel színvilága, az íze, a állaga és a tálalás alapján osztották ki. Egy étellel maximum 120 pontot szerezhettek a versenyzők. A zsűri tagjai Nagyapáti Károlyné (bordányi Vadgesztenye Étterem), Arany János (Délmagyarország napilap) és Tóth Mihály (szegedi Szent István Étterem) voltak. Ezúton is köszönjük a munkájukat!

Grillen és tárcsán sült kategóriában az első helyet 112 ponttal a GYIFÖ csapata nyerte “kézműves hamburger”-rel. A második helyen 103 ponttal a Dettai Focicsapat végzett “Tárcsánsültek”-kel, míg a harmadik helyet csupán egy ponttal lemaradva a Legjava csapata nyerte “Tépett hús füstös barna grill szósszal” elnevezésű ételével. A bográcsos kategória győztese idén az első osztály csapata lett, ők a nap legfinomabb ételeként “Kakaspörkölt”-et főztek, hiszen a pontszámuk alapján abszolút győztesek lettek 113 ponttal. 110 ponttal lett második ebben a kategóriában a Dettai Galaj csapat, ők töltött káposztát készítettek bográcsban. A harmadik helyezést is egy testvértelepülési csapat vitte el. A Dettai csapat paradicsomlevesét 109 ponttal értékelte a zsűri.

A Helyi ízek fesztiválján négy különdíj is kiosztásra került. A legszebb tálalásért a Piros Tulipán (Csóka) és a Polgármesteri Hivatal (Bordány) csapata, a legkülönlegesebb ételért a 2. osztályosok csapata és a Kádár Shian’s csapata kaptak elismerést.

Az osztályharcban, figyelembe véve az ételkészítés és a futás teljesítményét a következő eredmény született: 50 ezer forint osztálypénzt nyert az 1. osztály, 30 ezer forintot a 4. osztály, és 20 ezer forintot a 2. osztály.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support