Bordány Nagyközség díszpolgárai

1993 Zádori Imre

Ádám Jenő, posztumusz

2005 Botka Istvánné Dr. Frányó Ildikó
1994 Masír Lajosné 2006 Frank Istvánné
1995 Szabó Ferenc 2007 Gyapjasné Szabó Irén
1996 Gyuris Ernő

Gallai András, posztumusz

2008 Fodor Istvánné
1997 Illés Istvánné (pedagógus) 2009 Gyuris Dániel
1998 Lajkó György

Szabó András, posztumusz

2010 Illés Istvánné (óvodavezető)
1999 Tapodi István

Gábor Imre

2011 Cseh Zoltán

Benke Gedeon, posztumusz

 

2000 Balogh Ferenc 2012 Vass Nándor

Wágner Viktória, posztumusz

 

2001 Monori Gyula 2013 Dr. Szántó Tibor

Mihállfy Lajos, posztumusz

2002 Simon István 2014 Fődi Lászlóné

Búzás Emília,  posztumusz

2003 Mészáros Károlyné 2015 Jenei Györgyné
2004 Horváth László 2016  Simon Zoltánné
  • Bordány Községért Emlékéremmel kitüntetettek 2000. évben
  • Bordány Községért Emlékérem 2001. évtől
  • Jó tanuló – Jó sportoló díjazottak
  • Bakó Sándorné eü. dolgozó Kálmán Lászlóné köztisztviselő
    Balogh Jánosné vb. titkár Kazi Márk tanácstag
    Bánvölgyi László szobrászművész Kisapáti István hírnév
    Bernáth Mátyásné tanító Kovács István tanító
    Bozsó Józsefné anyakönyvvezető Lovai Mihály tanácstag, kivitelezések
    Csongrádi Károlyné tanácstag Masa Istvánné tanácstag
    Deme Zoltánné tanácstag Mészáros Károly tanácstag
    Dr. Frányó Ildikó képviselő Mészáros Károlyné tanácstag
    Dr. Kerekes Tibor vb. titkár, jegyző Molnár Zoltán tanácstag
    Dr. Németh Zsuzsanna fogorvos Monori Gyula tanácstag, tanár
    Dr. Szántó Tibor állatorvos Móra Sándor közélet
    Dudás Imre tanácstag Ördögh Ferencné tanácstag
    Fehér Csaba tervező Prágai Lászlóné tanácstag, földrendezés
    Fodor Istvánné köztisztviselő Rácz Sándor tanácstag
    Fődi Lászlóné könyvtáros Selindi Jánosné tanácstag, közélet
    Frank Istvánné tanácstag, védőnő Simon István tanácstag, vb titkár
    Gábor Mihály tanácstag Simon Zoltánné tanácstag, képviselő, iskola ig.
    Gyapjasné Szabó Irén tanár Szabó Ferencné dajka
    Gyuris Dániel képviselő Szabó Mihályné óvónő
    Gyuris Dezső tanácstag Tari Ferenc képviselő, közélet
    Horváth László képviselő Tóth Zoltánné tanácsi dolgozó
    Hudi Antal tanár Vass Nándor tanácstag
    Illés István iskola gazdasági vezető Veres Ágnes tanár
    Illés Istvánné óvónő Vidéki János tanácstag
    K. Tóth István tanácstag, földrendezés
    Zádori Györgyné tanácstag, tanár
  • Az egyes éveknél a felsorolás sorrendje:

    • közszolgálati szféra
    • civil szféra
    • gazdasági szféra
    • belföldi-külföldi kapcsolatok
    2001 Kómár Ferencné óvónő

    Illés István faluház vezető

    Godó Lajos kőműves

    2012 Bitóné Ocskó Julianna pedagógus

    Zádori Lajosné nyugdíjas

    Rácz Gyula vállalkozó

    Petru Roman polgármester

    2002 Vass Istvánné köztisztviselő

    Kálmán László tűzoltó parancsnok

    Lengyel László építész

    2013 Balogh Istvánné könyvtáros

    Kálmán Szilveszter őstermelő

    Bálint Lászlóné tollaslabda edző

    2003 Farkas Péterné óvónő

    Gyuris Ernő polgárőr

    Németh József kertészmérnök

    2014 Szilágyiné Godó Mónika köztisztviselő

    Dr. Zádori Dénes orvos, kutató

    Gombár Ede ügyvezető

    2004 Jenei Ferencné pedagógus

    Pintér Antal nyugdíjas

    Nagyapáti Károlyné vállalkozó

    2015  Gyuris Istvánné óvónő

    Bálintné Gyuris Ágnes hitoktató

    Lukács Tibor őstermelő

    2005 Tóth Jenőné közalkalmazott

    Galzó Jánosné nyugdíjas

    Gémes István vállalkozó

    2006 Gallai András kmb rendőr

    Gyuris Sándor nyugdíjas

    Lajkó Antal vállalkozó

    2007 Peténé Füzesi Márta pedagógus

    Kisapáti Péter vállalkozó

    Masa István gazdálkodó

    Subicz József Orgovány Szövetkezet elnöke

    2008 Dr. Kovács Julianna gyermekorvos

    Sólyáné Sárközi Ágnes pedagógus

    Goda Antal vállalkozó

    2009 Tari Gyuláné közalkalmazott

    Kissné Mészáros Sarolta pedagógus

    Masír János vállalkozó

    Szabó Ferenc a Dettai iskola igazgatóhelyettese

    2010 Kormos Izabella köztisztviselő

    Jenei Györgyné könyvelő

    Gyuris Tibor vállalkozó

    Balázs Ferenc Csóka község elnökhelyettese

  • 1996. évben

    Kószó Norbert

    Zádori Dénes

    Kádár-Németh Anett

    Farkas Brigitta

    1997. évben

    Király László

    Maróti Kinga

    Zádori Dénes

    Bálint Melinda

     

    1998. évben

    Kószó Balázs

    Gyuris Bernadett

    Ocskó Éva

    Sárközi Tímea

     

    1999. évben

    Molnár Bence

    Bakó Anikó

    Simon Renáta

    Kiss-Patik Péter

     

    2000. évben

    Maróti Nikolett

    Császsár Roland

    Bálint Orsolya

    Peták Zsolt

    2001. évben

    Farkas Brigitta

    Gresák Ferenc

    Ocskó Anita

    Mészáros Norbert

     

    2002. évben

    Kozma Tünde

    Szilágyi Gergely

    Juhász Judit

    Veres Gábor

     

    2003. évben

    Kiss Dávid

    Masír Tamás

    Peták Róbert

    Dudás Szandra

    2004. évben

    Péter Richárd

    Bálint Rebeka

    Maróti Nikolett

    Kiss Gábor

     

    2005. évben

    Kádár-Németh Szonja

    Fodor Balázs

    Bozsó Bea

    Mészáros Norbert

    2006. évben

    Juhász Judit

    Dudás Dorián

    Hegedűs Kristóf

    Ocskó Péter

     

    2007. évben

    Sólya Gábor

    Illés Rebeka

    Mészáros Kinga

    Masír Tamás

    2008. évben

    Kószó József

    Turzó Elizabet

    Péter Richárd

    Bálint Rebeka

    2009. évben

    Tóth Ábrahám

    Kádár-Német Szonja

    Juhász Ádám

    Godó Edit

    Major Alina

    Vince Noémi

    2010. évben

    Bábincu Balázs

    Kalmár Helga

    Bálint Máté

    Váradi Dénes

    2011. évben

    Bálint Armand Rafael

    Schvartz Gréta

    Tóth Alexandra

    Veszelka Noémi Anna

     

    2012. évben

    Valkár Anna

    Nagy Márton Andor

    Szűcs Dávid

    Szűcs Viktória

     

    2013. évben

    Maróti Dávid

    Dudás Roland

    Tóth Zsanett

    Dávidházi Nikolett

     

    2014. évben

    Mészáros Gergő

    Márta Dániel

    Szűcs Zsófia

    Bálint Máté

     

    2015. évben

    Farkas Viktória

    Veres Bálint Ferenc

    Bálint Béla

    Czékus Péter

     

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail