Korábban mi is felhívtuk a figyelmet arra, hogy augusztus 24-27. között zajlik az országkerülő autós túra kelet-magyarországi futama, és a résztvevő 19 csapat Bordányból rajtolhat el. Szerettük volna, ha minél több bordányi család élőben nézi meg a rajtot, és csodálja meg a szebbnél szebb autómatuzsálemet.
Az autós túra a résztvevőknek kulturális vetélkedővel egybekötve mutatja meg hazánk legszebb tájait, történelmi, irodalmi és épített örökségeit, akik az egész országon négy keréken végig gurulva lehetővé teszik a szemlélődőknek, hogy megcsodálják a tulajdonukban lévő járműcsodákat.
Augusztus 24-én, 10 órakor a rajt jelzést követve indultak el a az autók, végig haladva a Petőfi utcán. Előtt azonban a Faluház parkjában tekinthették meg a kilátogatók a nem mindennapi látványt nyújtó automobilokat.
A csapatok közül többen már előző nap a településre érkeztek, őket az Egérház Alapítvány által működtetett BordányHostel látta vendégül.
A rajtot megelőzően településünk nevében Tanács Gábor polgármester köszöntötte a túra résztvevőit. A településvezető elmondta mennyire fontos az, hogy legyenek olyan állhatatos emberek, akik magát a gépet szeretik az autóban. Óvják, vigyázzák, rendszeresen karbantartják ezeket a járműveket, hogy megmaradjanak az utókornak. Ennél már csak az a nagyobb dolog, hogy ezek az autók még mindig köztünk vannak, részt vesznek a forgalomban, és megcsodálhatjuk, esetleg ki is próbálhatják őket. Nagyon értékes program a Cross Hungary, hiszen a túra résztvevői szebbnél szebb helyekre juthatnak el, és számtalan kincset tekinthetnek meg. Miközben a túra helyszínein sok-sok család az autóritkaságoknak örülhet. Reméli, hogy Bordányt, mint az idei túra rajtkövét is a szívükbe zárják. A polgármester balesetmentes közlekedést és szép élményeket kívánt a csapatoknak.
A csapatok olyan autókkal neveztek be a versenybe, mint a Chevrolet Corvette vagy egy 1934-es 3,5 literes Derby Bentley.
A versenyzők az első napon Bordányból Ópusztaszerre túráztak, ahonnan aztán Nyírbátorig gurultak. A második napon a végcél Sárospatak volt, ahová Túristvándi, Szatmárcseke, Tákos és Pácin érintésével autóztak. A kelet-magyarországi futam harmadik napján Erdőbénye, Lillafüred és Noszvaj volt a cél. Az utolsó napon pedig Recsken, Parádon, Pásztón keresztül végül Nagybörzsönyben értek célba.