2001 óta e napon felhívást intéznek a világ országaihoz, hogy támogassák és védelmezzék a gyermekek 1959. évi ENSZ deklarációban megfogalmazott jogait. 1989-ben ezen a napon fogadta el az ENSZ Közgyűlése a Gyermek Jogairól szóló Egyezményt. Az ENSZ a Gyermekjogi Egyezmény azonos jogokat biztosít minden gyermek számára Ugandától Kanadáig, Kínától Franciaországig. A díszkivilágítással ezt ünnepeljük. A gyermekjogok világnapja alkalmából településünk is csatlakozott az UNICEF Magyarország kezdeményezéséhez, amely a gyermekjogok érvényesülésének fontossága mellett a világszerte segítségre szoruló gyermekek egyre növekvő számára hívja fel a figyelmet. Településünk virtuálisan öltözik kék színbe: honlapunk a megszokott zöld helyett kékben várja kedves olvasóit mától egy héten keresztül.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support