Minden kis fenyőfát elvittek a polgármesteri hivatal udvarából, az idén is sikeres a fenyőfakölcsönzés településünkön. Immár harmadik éve van lehetőség kölcsönbe hazavinni a fenyőfákat, hogy az év végén ünnepi díszbe öltöztessék őket, majd vízkeresztet követően újra elültessék őket. A többször kikölcsönzött és már nagyra nőtt fák pedig egy végleges helyre kerülnek elültetésre, hogy helyüket újabb kisebb társaik vegyék át, örömet okozva a családoknak. 

Településünk 2020-ban indította el közösségi kezdeményezését, a karácsonyi fenyőfakölcsönzést. Az első évben harminc, idén a tavalyi évhez hasonlóan negyven darab, körülbelül egy-másfél méter magas földlabdás fa volt kikölcsönözhető.

A kölcsönzők már a település új, 2023-as akciójához csatlakozhatnak egyben, hiszen a bérleti díj  feléért egynyári virág vásárlásához felhasználható utalvány jár majd. A kezdeményezések összekapcsolásával a környezettudatosság, zöld gondolkodás mellett, a településszépítésre, virágosításra is szeretné felhívni a képviselő-testület a figyelmet

– mondta el Kiss-Patik Péter alpolgármester. 

A fákat január 10-én, kedden és 11-én, szerdán lehet majd visszavinni.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support