2012 áprilisában került kihirdetésre a 2012. évi XXX. törvény a nemzeti értékekről és a hungarikumokról. Településünkön 2012 év végével kezdődtek el az helyi értékek összegyűjtésére irányuló mozgolódások, melynek központja az IKSZT, az a Faluház és Könyvtár lett. Ekkor még nem volt Helyi Értéktár Bizottság a településen, viszont már ekkor megkezdtük a javaslatok gyűjtését. 2013. áprilisban jelent meg a 114/2013. (IV. 16.) Korm. rendelet (a hungarikum törvény végrehajtási rendelete) a magyar nemzeti értékek és a hungarikumok gondozásáról. Bordány Nagyközség Önkormányzata 2013. szeptember 12-ei ülésén döntött a Helyi Értéktár Bizottság megalakításáról. A háromfős bizottság elnöke Kiss-Patik Péter alpolgármester, tagjai Farkasné Lippai Ágota a szociális központ vezetője és Börcsök Roland faluházvezető lett. 2014 januárjában tartotta alakuló ülését a Helyi Értéktár Bizottság Bordányban. A bizottság több felhívást is közzétett, melyben várta a lakossági javaslatokat a települési értéktárba történő felvételre. A bizottság 2014. március eleji ülésén a beérkezett ajánlások alapján rögtön 16 helyi érték felvételéről döntött.
Épített környezet kategóriában 4, Kulturális örökség kategóriában 6, Ipari és műszaki megoldások kategóriában 1, Agrár és élelmiszergazdaság kategóriában 2, Egészség és életmód kategóriában 1, míg Természeti környezet kategóriában 2 helyi érték felvételéről dönött a bizottság első körben.
Épített környezet kategóriában: Római Katolikus Templom, Szent István szobor, II. világháborús emlékmű, Szent György szobor és díszkút
Kulturális örökség kategóriában: a Honfoglaló magyar asszony lószerszám-garnitúrája, Vass Nándor régiség gyűjteménye, András Albert Szilárd régiség gyűjteménye, Benke Gedeon munkássága, Ádám Jenő munkássága, Mihálffy Lajos munkássága
Ipari és műszaki megoldások kategóriában: a Kisapáti család veterán autói
Agrár és élelmiszergazdaság kategóriában: a bordányi szőlő, a bordányi őszibarack
Egészség és életmód kategóriában: Wagner Viktória munkássága
Természeti környezet kategóriában: Szibériai nőszirom, Kisfészkű aszat
A helyi értékek tára 2014. október elején a Helyi Értéktár Bizottság ülése után két újabb értékkel bővült. Kulturális örökség kategóriában a Nagy Kálmánné-féle tanya és helytörténeti gyűjtemény, míg épített környezet kategóriában a településen található 15 szabadban álló kereszt került felvételre.
Legutóbb 2021 januárjában került négy újabb érték az értéktárba. Ekkor kulturális öröskség kategóriában a Pünkösd Feszt rendezvény, a Faluház és Könyvtár, illetve a Szarmata kori edényleletek Bordány területén, míg agrár és élelmiszergazdaság kategóriában a Legjava termékcsalád került felvételre.
Jelenleg a Bordányi Értéktár Bizottság által nyilvántartott helyi értékek:
1. Római Katolikus Templom
2. Szent István szobor
3. II. világháborús emlékmű
4. Szent György szobor és díszkút
5. Honfoglaló magyar asszony lószerszám-garnitúrája
6. Kisapáti család veterán autói
7. Vass Nándor régiség gyűjteménye
8. András Albert Szilárd régiség gyűjteménye
9. Benke Gedeon munkássága
10. Wagner Viktória munkássága
11. Ádám Jenő munkássága
12 Mihálffy Lajos munkássága
13. Szibériai nőszirom (növény)
14. Kisfészkű aszat (növény)
15. A bordányi szőlő
16. A bordányi őszibarack
17. Nagy Kálmánné-féle Hermina tanya és helytörténeti gyűjtemény
18. Szabadban álló keresztek Bordány területén
19. Pünkösd Feszt rendezvény
20. Legjava termékcsalád
21. Faluház és Könyvtár
22. Szarmata kori edényleletek Bordány területén
Helyi értéktár bemutató a ruzsai könyvtárosnapon