A Bordányi Polgárőr Csoport március 4-én tartotta 20. évértékelő közgyűlését. A közgyűlésen megjelenteket Gyuris Ernő elnök köszöntötte, majd beszámolt az előző évben végzett munkáról.  A 2016. évben kitűzött célt sikerült megvalósítani, így többek között a közterületi járőrözést Bordány közigazgatási határán belül és a közbiztonságért meghatározott feladatokat is. 2016-ban végzett munkát kiemelkedően jónak értékelte a megyei, a helyi vezetőség, az önkormányzat, illetve a rendőrség is. Minden bűncselekményforma az előző évhez képest csökkenést mutatott. Köszönhető ez az összehangolt együttműködéseknek. Jól példázza ezt a helyi diszkó körüli rendbontások problémája. A Mórahalmi őrssel közösen szervezett bűnmegelőző akciók e téren teljes sikert hoztak. E célból lett létrehozva a kerékpáros járőr csoport, amelynek elsődleges célja a fiatalokkal való közvetlen érintkezés, figyelmeztetés, illetve figyelemfelkeltés. Nagyrészt köszönhető ez az általunk vásárolt és az OPSZ által használatra biztosított jó minőségű kerékpároknak, mely az egységes arculatot is kifejezi. Legfontosabb céljuknak a szubjektív biztonságérzés növelését sikerült elérni. Ennek is köszönhető a SZJA 1 %-os felajánlása, mely 2015-ben 1,2 millió forintot tett ki, 2016-ban 33871 Ft-ot ajánlottak fel egyesületünknek. Pénzügyileg így is mérhető a lakosság viszonyulása, bizalma a polgárőrséghez. Ezáltal több évre stabil pénzügyi alapokkal végezhetjük további munkánkat. Külön köszönet a községünkért tenni akaró adófizető polgároknak. Az 1 %-ból kapott összegből mellényeket, pólókat, a kerékpárosoknak formaruhát, a járőrautóba távcsövet, éjjellátót, valamint az adminisztrációhoz szükséges eszközöket vásároltunk / nyomtató, papír, festék stb./. A kapott összeg kb. fele részét tartalékba helyeztük további működési költségre, valamint eszközvásárlásra. A szolgálat ellátás minőségének nagymértékű javulását hozta a sikeres pályázaton beszerzett új SUZUKI VITARA gépkocsi üzembe helyezése. Legközelebbi céloknak az eddigi pozitív folyamatok megtartását, illetve további javítását, a kerékpáros szolgálat további megerősítését és újabb technikai eszközök beszerzését határoztuk el. Ezt követően oklevelek átadására került sor az 5 – 10 – 15 – 20 éves szolgálattal rendelkező polgárőrök részére. Az egyesületet alapító tagok közül 26 fő jelenleg is tagja a Polgárőr Csoportnak, ők kaptak 20 éves szolgálatért emléklapot. Az Év Polgárőre kitüntetést Szabó Gyula vehette át. Végül az elnök megköszönte a segítséget a polgárőr társainak és az együttműködő szervezeteknek.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail