Önkormányzatunk sikeresen pályázott új bölcsőde építésre. A képviselő-testület legutóbbi, szeptemberi rendkívüli ülésén döntött is a korábban kiírt nyílt közbeszerzési eljárás győzteséről. Összesen tizenhárom pályázat érkezett be, közülük a legkedvezőbb ajánlatot adó mórahalmi Bauszer Kft. kapott bizalmat, ők építhetik fel településünk közel 250 négyzetméteres új középületét, amelyben két bölcsődei csoportszobát és a hozzá tartozó kiszolgáló helyiségeket és melegítő konyhát kell majd kialakítani. Az óvoda melletti területen megépülő modern épület noha különálló lesz, mégis a meglévő épületkomplexumhoz tartozik majd. Itt összesen 28 gyermek elhelyezésére lesz lehetőség, amelynek köszönhetően megduplázódik a bölcsődébe felvehető gyermekek száma településünkön. Az új intézményi rész megépítésével pedig felszabadul egy csoportszoba is, amely az óvodai zsúfoltságon tud majd segíteni.  Az  testületi döntést követően a szerződéskötésre kerül sor, az aláírását követően pedig kilenc hónap áll majd a vállalkozó rendelkezésére, hogy megépítse az épületet. Ez azt jelenti, hogy a tervek szerint  jövő szeptemberben nyitja meg kapuit településünk legújabb épülete.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support